יום שלישי, 11 במאי 2010

מטיילים עליך שומרון! \ ארגון חדש מארגנים לכם טיולים בחינם, בשומרון דווקא

מטיילים עליך שומרון ! \ נדב גדליה
הם שני חבר'ס צעירים שלקחו על עצמם להפריח טיולים בשומרון. בית ספר שדה? הצחקתם אותם. אצלם תקבלו טיול מודרך ובחינם.

צה"ל מבסוט מהרעיון והצטרף לליווי המטיילים. כל מה שנותר הוא להתפקל ולזרום אל פאתי השומרון.

הם בסך הכל שני חבר'ה בני 20 ו24 האחד למד עם אחיקם ודוד הי"ד במקור חיים,ורעהו הוגה בתורה בישיבה גבוהה,והכיר מעט את אחיקם מטיולים משותפים שערכו.

שניהם מדריכי טיולים באזור שהפופולאריות שלו נחבאת אל הכלים,אזור השומרון. בליבם הצרו על אזור השומרון,שנוף נפלא לו ואטרקציות בנמצא,אך איש אינו מושיט את רגלו להנות מזיו בריאתו. עוד הם נהנים בינם לבין עצמם מטיולים בשומרון,כשמחשבה חפוזה עלתה בראש הצעיר: 'להקים חוג מטיילי השומרון'. הווי אומר,להכיר את האזור הטיולי לכלל יושבי ארצנו,למען יתחברו למולדתם שטרם הכירו.יום לאחר הלווית אחיקם ודוד פגשו שני המטיילים זה את זה,ומעשה הצטרף למחשבה. עוד הם מתנים צער איש בפני רעהו,וכבר טען האחד שחייבים להקים חוג מטיילים באזור השומרון,וכך להמשיך את דרכם המיוחדת של אחיקם ודוד שטיילו להנאתם בכל ג'בל ונקיק,ורמות סיכון או נוחות לא היוו מכשול בעבורם. חבל שעמנו יפספס את הנופים,והמסלולים השוכנים להם ללא כבוד,אי שם בשומרון,חשבו השנים.

וכך יצאו לדרך 'חוג מטיילי השומרון'. נפתחה תיבת דואר אלקטרוני,ונשלחו הזמנות לכ15 נמענים ברשימת תפוצה התחלתית,שכותרתה אומרת חד משמעית: 'טיולי דוד אחיקם - שומרון ובנימין' - "במקום בו יעבור המטייל היהודי שם יעבור הגבול היהודי".

התגלגל לו המייל בין נבכי הרשת ההומה אדם,ותוך שבוע וחצי הצטרפו לרשימת התפוצה כ100 איש נוספים. וכשבקשה ההצלחה להתבטות קמעא,היא בחרה להביא אותה ב'שטח'. וכך כבר בטיול הראשון בשומרון יצאו כ100 איש,מכל קצוות האוכלוסיה. מבוגרים,צעירים,דתיים וחילונים,מכל חלקי הארץ.הם מקפידים שבכל טיול יהיה מדריך טיולים שמכיר את השטח על בוריו,והטיול מלא בתוכן אשר מחבר את המטייל למקום.

"בתי ספר שדה היו לוקחים על טיול כזה 150 ש"ח לאדם" אומר אחד המארגנים,שמבקש להשאר בעילום שמו.

כשמתבקשים החבר'ה לסיכונים הכרוכים בטיולים אלו,הם מציינים שהמודעות לסכנות שוכנת בקרבם,ומכאן ההשתדלות לבחור מסלולים שאינם מסוכנים במידה רבה.בטיול האחרון דאגו המטיילים להביא מספר נשקים,ואף היה תיאום מלא עם הצבא שליווה את המטיילים לאורך המסלול.

"בינתיים הצבא רק רוצה שימשיכו לטייל במקומות אלה וכמה שיותר, וכאן המקום להודות לקצין הגמ"ר של חטיבת אפרים",אומר אחד מהמארגנים.

אך במידה והצבא יגביל אותנו אנחנו לא מתחייבים לתיאום".חשוב למארגנים לא פחות מהטיול עצמו,החיבור לארץ. ומפעם לפעם נשלח לחברי הקבוצה חומר עיוני כתוב,על מקומות הטיול וחשיבותם ההיסטורית,להרחבת הידיעות בנושא 'העם והארץ'.מעט מזעיר מהמקומות שטוילו בטיול האחרון: דיר סמען,הר הגעש,בור חן,חורבות קיסריה וסוסיה,ומערת נטיפים מרשימה,שאחיקם היה שותף לגילויה.

טיולי 'אחיקם דוד' לא נחים לרגע בשטח ההפקר שגילו בשומרון,ונדמה שמסלולי הטיול מקבלים אותם בסבר פנים יפות. זה עתה פתחו החבר'ה

חוג מטיילים נוסף 'חוג מטיילי הר חברון ויהודה' שיתמקד במסלולי טיול השוכנים באזור יהודה.להרשמה ופרטים על טיולים פנו למייל:

'חוג מטיילי שומרון' - AHIKAMDAVID@GMAIL.COM

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

רווק עם אלוקים

רווק עם אלוקים