יום שני, 13 בפברואר 2017

ראיון שליפות עם יעקב שוואקי נדב גדליה
מציג את BARDUGO1328 (Large).jpg
אלבום חדש ליעקב שוואקי, הזדמנות כדי להושיב אותו לשליפות על הדברים החשובים באמת שעל סדר היום: הראפר טונה, מה חושב זמר חרדי על הצבא, חנן בן ארי, למה הוא שר באנגלית, ומה הספורט האהוב עליו? ויש עוד...

מאמין בניסים
"שיר הנושא של האלבום החדש שלי, הקדשתי אותו לר' שלום רובשקין יהודי יקר חסיד חב"ד שנגזר עליו עונש מאסר ממושך בכלא אכזרי בארה"ב (מי שקורא את הראיון הזה והוא עדיין בבית הכנסת מוזמן להתפלל לזכות ר' שלום מרדכי הלוי בן רבקה הי"ו...) בתוך מס' שבועות השיר הזה הפך ללהיט, הופעתי בחודש האחרון על כמה במות באירופה ודרום אמריקה וההיסטריה סביב השיר הזה הפתיעה אותי מאוד".           

ארץ ישראל
"נולדתי כאן ושמח להגיע כל הזמן להופיע ולשמח את עם ישראל. המופע הקרוב שלי יתקיים בשומרון בישוב איתמר, לחזק את התושבים היקרים בשומרון שמגנים על כלל ישראל בארץ הקודש. במופע אני יארח את ידידי היקר יונתן רזאל וכמובן יהיה לנו הפתעה בלילה הזה..."

חיים בניכר
"לבי במזרח ואנוכי בסוף מערב" מקווה שנזכה בע"ה לעלות עם כל המשפחה לארץ הקודש בעתו ובזמנו. אין כמו ארץ ישראל!".

ילדים
"שתי בנות ושלשה בנים בן פורת יוסף, מתפלל עליהם ומשתדל כל הזמן שיגדלו בדרך התורה והמצוות - "זה הקטן גדול יהיה".

הילדות שלך
"משולבת, קצת בארץ הקודש ובגיל צעיר משפחתי עזבה לארה"ב, הייתי תקופה עם אח שלי אצל ירחמיאל ביגון בפרחי מיאמי. נכנסתי לענייני המוזיקה ברצינות לאחר החתונה".

רגע מרגש
"שבוע שעבר הופעתי בברזיל בריו דה ז'נרו, מקום רחוק ונידח יחסית שאחוזי ההתבוללות בו גבוהים בכל קנה מידה, קרוב ל-75% מהיהודים שם מתחתנים עם גויים רחמנא ליצלן. הופעתי שם כמה וכמה פעמים וב"ה זה מביא חיזוק משמעותי למקומיים שם. לפני כמה שעות המנהל שלי שרון דניאל קיבל הודעה מרגשת מאוד מהרב המקומי: "אנשים שרחוקים מאוד מאוד מהדת ומהיהדות בכלל טוענים שבאו למופע וזו הייתה למעשה הפעם הראשונה בחיים שלהם שהם שמחו על כך שהם יהודים". זה משפט מטלטל ביותר ורב משמעות. במיוחד כשמדובר במקום שבו רוב האנשים מתבוללים. אם הצלחנו לרגש מישהו עד כדי כך, זה אומר שיש סיכוי שהוא ימשיך את הקשר ליהדות ואף יקים משפחה יהודית. זה שווה את כל הטיסות מסביב לגלובס עם כל הטרחה הכרוכה בכך. זו תחושה של שליחות אמיתית לקידוש שם שמיים. תגובות דומות קיבלנו גם מסאו פאולו, לונדון, פריז, דרום אפריקה, מקסיקו ועוד מקומות. ב"ה זה אומר שאנו בכיוון הנכון".

שירה באנגלית
Cry No More", I Can Be, ועכשיו באלבום החדש We Are A Miracle, חשוב לי מאוד לשלב שירים באנגלית ולהעביר את המסרים שאני מאמין בהם לכל העולם גם למי שלא דובר עברית. ב"ה התגובות מחממות את הלב, ובקרוב אנחנו עומדים להשיק את הקליפ הרשמי לשיר We Are A Miracle, עובדים על זה מעל שנתיים של צילומים ועריכות באולפנים בהוליווד לוס אנג'לס. צפו להפתעות".

שפת הקודש
"מתפלל, לומד, וכמובן שר את רוב המוזיקה שלי בלשון הקודש. עכשיו גם עברתי לאייפון אז יש לי מקלדת בעברית".

הראפר טונה
"מה זה? אני מעדיף דג סלומון".

דונלד טראמפ
"הייתי ממליץ לו לאמץ את אמרת חז"ל "סייג לחכמה שתיקה"... אני לא מכניס את עצמי בענייני פוליטיקה, סומך על הקדוש ברוך הוא שיודע מה הכי טוב. למען האמת לא חשבתי שהוא יגיע לאן שהגיע בזירה הפוליטית וזה באמת מעניין, כנראה יש לקב"ה תכניות אחרות. בכל אופן דבר אחד אני יכול להגיד שיש לטראמפ בתי מלון טובים ובשמים מעולים..."

דודו אהרון
"כי בלעדייך זה קשה כל כך יא אמא..." שמעתי שהוא התארס בשעטו"מ, מאחל לו ולמשפחתו את כל הטוב שבעולם".

חנן בן ארי
"עוד לא שמעתי, אבל יש לנו שת"פ מעניין בקרוב".

חרדים \ חילונים
"כולנו יהודים! לא אוהב את הקטלוגים והקטגוריות. כל יהודי הוא בן של מלך".

גמרא
"ב"ה זוכה כל יום ללמוד דף היומי ולהעביר שיעור בקהילה שלנו כאן בדיל ניו גרז'י".

צה"ל
"הצבא הכי טוב והכי מוסרי בעולם נקודה. זכיתי לעשות מופע ענק עם החיילים בהיכל נוקיה ת"א, לאחר שראיתי את השנאה בתקשורת העולמית במהלך מבצע עופרת יצוקה, אמרתי לעצמי שאני חייב לעשות משהו ולחבק את החיילים האלה, וכתבתי לכבוד המעמד הזה שיר מיוחד עם איצי וולדנר "מי שברך לחיילים". שנה שעברה הגעתי גם לבסיס הנח"ל החרדי ועשינו מופע עם הלהקה שלי היה אש ממש".

כדורסל
"פעמיים בשבוע נפגש עם החבר'ה פה בשכונה למשחק טוב. אני יכול להגיד שאחרי המשפחה, הלימוד והמוזיקה מגיע הכדורסל".

חזנות
"יש כאלה שאוהבים יותר, ויש כאלה שפחות, אני מאלה שפחות אבל יוצא לי לשמוע מידי פעם".

ספר אהוב
"אין לי כל כך פנאי לקריאה של ספרים, יוצא לי פה ושם מידי פעם לקרוא, כרגע אני על תלמוד בבלי בבא קמא".

שלומי שבת
"חבר יקר, לא סתם קוראים לו "אמן הנשמה", איך שהוא פותח את הפה הלב שלי מתמלא ברגש. עשינו ביחד דואט באלבום הקודם שלי "קולות", והופענו יחד בישראל ובפריז. בקיץ שעבר הפתעתי אותו והגעתי למופע שלו בבריכת הסולטן בירושלים – היה מרגש מאוד".

אברהם פריד
"גדול הזמר החסידי ללא ספק, הוציא אלבום חדש לאחרונה מאחל לו המון בהצלחה".

דמות
"מרן שלי - דמות מופת אהובה, הקדשתי לו שיר געגוע באלבום החדש כהוקרה על הזכות להסתופף בצלו בצמתים המשמעותיים של חיי. מילות השיר שכתב ידידי אודי דמארי מדברות בעד עצמן, ומהוות נדבך נוסף בזיכרון ובהבעת הרגשות של רבים בעם ישראל, החשים את השפעתו המתמשכת של גדול הדור. גדול שפרץ את כל המוסכמויות האפשריות והטביע את חותמו באופן מיוחד לדורות הבאים".

ירושלים
מעולם לא זזה שכינה מהכותל המערבי... וגם אני משתדל לא לזוז מארץ הקודש בלי תפילה אחת במקום הקדוש הזה".
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

רווק עם אלוקים

רווק עם אלוקים