יום שני, 27 בפברואר 2017

שליפות עם רועי שרוןנדב גדליה

התמונה של ‏‎Roy Sharon‎‏.
שליפות עם רועי שרון


ת.ז:
רועי שרון, נשוי למעין ואב לשלוש בנות. מסיים תואר שני בתקשורת פוליטית בבר אילן. כתב שטחים של חדשות 10, לשעבר עורך NRG יהדות. גר בירושלים.

עשרה  דברים + שלא ידעתם על רועי שרון.


 1. הוא היה מציל בבריכת השחייה באריאל.
 2. הוא ישב פעמיים בכלא צבאי במהלך השירות הסדיר (חטיבת הנח"ל).
 3. הוא ביקר עשרות פעמים בסיני.
 4. בסוף כיתה י"א עף מישיבת אור עציון. בראש הרכב השימוע ישב הרב חיים דרוקמן.
 5. הוא למד באותה כיתה עם אריאל שנבל, עורך "מוצש".
 6. הוא מצהיר כי הוא אוהב את האוכל במזנון הכנסת.
 7. הוא המציא את 'רשימת המבוקשים הדתיים' בNRG-יהדות שהגיע בסופו של דבר לעיתון מוצא"ש.
 8. ערך בעברו את התוכנית 'זהבי עצבני'.
 9. בילדותו, כדי שלא יחטוף מכות הוא נהג לשלם 'דמי חסות' בשוקושקיבל מאימו בבית.
 1. הוא חושב שגם יריב אופנהיימר הוא אדם נחמד, למרות התדמית זולל המתנחלים.
 1. שרון הוא זה שחשף את פרשת 'תורת המלך'.הראי"ה קוק משורר ואיש רוח בסדר גודל תנ"כי. קטונתי מלהבין את כתביו.

מתנחלים – כשבנו את ההתנחלויות איש לא חלם שיבוא יום והעולם יעצור נשימתו מ-35 יחידות דיור חדשות אי שם מחוץ לקו הירוק. היום המפעל יציב ובטוח, וחבל שחלק מהנהגת הימין מנבא נבואות זעם כאילו כל קרוואן שיפונה יגרום לחורבן ההתנחלויות, ומאידך, חוטא בשכרון כוח ומאמין שביכולתו למנות רמטכ"ל, להדיח ראש שב"כ, או לפרק ממשלה. ובעניין אחר, לשמחתי, רובם מבין היום ששמירה על זכויות האדם של הפלסטינים היא גם הכרח מוסרי, וגם תועיל להמשך קיומו של המפעל.

ערוץ 2 - הערוץ המתחרה, עם כל מה שמשתמע מכך. הגעתי לערוץ 10 מ"מעריב", כך שלהיות אנדרדוג זה לא משהו חדש בשבילי. אגב, היתרון המשמעותי שלהם הוא בעיקר הרגלי הצריכה, וכל זה לא אומר שלא מדובר בחברת חדשות משובחת.

יריב אופנהיימר - גאון תקשורת, מוכשר מאד, ומצליח להפתיע כל פעם מחדש. מעבר לתדמית 'זולל המתנחלים' שלו, מדובר באדם נחמד, אינטליגנט ובעל חוש הומור".

אבישי בן חיים – חבר טוב מאד עוד מימי NRG יהדות. המומחה מספר 1 בתקשורת לענייני חרדים.

מקור ראשון – קורא בהנאה כל יום שישי. מוצר עיתונאי משובח, משפיע על השיח בציונות הדתית, ולשמחתי לא פוחד ללחוץ על הנקודות הכי רגישות בחברה הדתית.

אמנון דנקנר ז"ל – עשר דקות אצלו בלשכה ב"מעריב" הפיקו חומר למחשבה בשביל יום שלם. היכולת שלו לספר סיפור בכל הקשר אפשרי היא משהו שעוד לא פגשתי. והנה סקופ: הוא היה מתקשר אלי בימי NRG  יהדות במוצאי שבת, ומספק שאלה אחת לפחות למדור המנוח "חמש שאלות לתקשורת העוינת". אגב, בדרך כלל זאת היתה שאלה על נחום ברנע.

שולי רנד – כיף גדול לשמוע את השירים שלו. מכניס הרבה שמחה וקצב בחיים.

נוער הגבעות - מחאה אידיאולוגית נגד דור השפמים שייסד את גוש אמונים. התופעה קיימת כבר כמעט 20 שנה, והיא כוללת קשת רחבה של נערים מהמגזר הדתי. חלקם נורמטיביים שמוצאים את מבוקשם בעבודת אדמה ואהבת הארץ, וחלקם פרחחים. הצעירים האקטיביסטים שבהם מונים פחות מ-200 צעירים, שמתוסכלים מחוסר ההצלחה שלהם לייסד פה את מדינת יהודה, וסובלים מרבנים חסרי אחריות שמבלבלים אותם ומבטיחים להם הבטחות סרק.


כיכר השבת – ביטוי נוסף לצורך של הרחוב החרדי בהשתלבות בחברה המערבית.


ישיבות ההסדר – יותר מדי צעירים, שעושים פחות מדי שירות צבאי, ובטוחים שבלעדיהם החברה הישראלית תקרוס. הוויכוח הנוכחי בעניינם נולד גם בעקבות שכרון כוח שאחז בהם. הם רוצים גם "להתנדב" ליחידות מבוקשות בצה"ל וגם לפרוש אחרי 17 חודשים, גם לצאת לקורסים יוקרתיים וגם להישאר במסלול המקוצר, גם לקבוע לצה"ל איך לשלב חיילות ביחידות שדה או לשרת במחלקות נפרדות וגם לקטוף מדליות על תרומה לחברה ולעשות קולות של אליטה. אני עדיין מחכה לשמוע על ביקוש שיא בקרב תלמידי ישיבות ההסדר לשרת בהנדסה, בשריון או במשמר הגבול. וכל זה כמובן בהכללה, ולא נוגע לכל אחד מאלפי התלמידים והרבנים וגו'.


ישיבת הר המור – סמל הקנאות החרד"לית, הכת של הציונות הדתית. כשל חינוכי של הציונות הדתית. ראשיה - שחלקם מצביע למפלגות חשוכות כמו ש"ס ויהדות התורה - התרגלו לקבוע סטנדרטים עבור הציבור הדתי-לאומי, הכל באהבה כמובן ובלי כפייה.


הרב יובל שרלו – מגלם את השילוב המופתי של שכל ישר וידע תורני.


מועצת יש"ע – עם כל הדיבורים שהם נחלשו אחרי כישלון המאבק בתוכנית ההתנתקות, בסופו של דבר, כשמדברים על 340 אלף מתנחלים, הם בלי שום ספק הגוף המייצג.


תג מחיר – המותג והתופעה נולדו לפני כחמש שנים, וזכו לתמיכה מפתיעה גם מגורמים אחראיים שהיום מבינים שמדובר באחד האסונות שצמחו בימין. צריך לזכור שמדובר על כמה עשרות פעילי ימין, שמצדם אפשר לשרוף את המועדון כאן ועכשיו.


החטיבה היהודית בשב"כ – יש עליהם אחריות גדולה מאד, למנוע רצח פוליטי נוסף או פיצוץ המסגדים שעל הר הבית. העיסוק התקשורתי והפוליטי בתג מחיר עושה להם עוול, וכמו על כולם, גם עליהם מותר למתוח ביקורת.


יאיר לפיד – קצת תמים ביחס לגיוס החרדים, אבל המוטיבציה חיובית ובאה ממקום טוב וזה לא מעט בפוליטיקה הישראלית.


זהבי עצבני – שנתיים ערכתי את התוכנית שלו ב"רדיו ללא הפסקה". יודע הרבה, אולי יותר מדי, על החברה הישראלית, על התקשורת ועל הפוליטיקה. אני יכול להעיד שהוא באמת לוקח ללב כל פגיעה בחלשים, וכל אטימות ממסדית.


הבית היהודי – עוד מוקדם לדעת אם זו אותה הגברת או משהו חדש. בבחירות לרבנות הראשית בנט כנראה לא מספק את הסחורה, אבל אשמח לאכול הכובע בעוד שבועיים וחצי.


איתמר בן גביר – אם לא היה פעיל ימין, היה יכול להיות יחצ"ן בסדר גודל של רני רהב. איש מבריק, וגאון תקשורת.


עיתונות מודפסת – מוקדם להספיד.


גלי צה"ל – תחנה שנולדה בחטא, אבל מאחר שהיא כבר פה 60 ומשהו שנה, והיא מקצועית ומעניין להקשיב לשידוריה, דינה להמשיך לשדר.


תורת המלך – על כל ציטוט ומקור שמופיע בספר אפשר למצוא ציטוט במקורות שמוכיח בדיוק ההיפך. באופן אישי, מעדיף ספרים אחרים, באופן מקצועי זה היה סקופ נאה.


אייל גולן – לא מתחבר לז'אנר הים תיכוני.


אנדרדוס -  מצויינים. הומור עצמי במגזר הדתי זה מוצר נדיר מאד.


שליח מגזרנו בעיתונות – כל עיתונאי ולא רק עיתונאי סוחב איתו מטען תרבותי כלשהו למקום העבודה שלו. מעבר לכך, הסטנדרטים הם עיתונאיים בלבד, והמחויבות היא לאמת בלבד.


משהו שעשית ולא תעשה יותר לעולם – קורס צניחה חופשית. אקסטרים שהולם את גיל 20.


עם מי אתה מדבר הכי הרבה בטלפון ביום יום? אשתי היקרה.


איזה עלוני שבת אתה קורא? בד"כ את כל מה שיש בבית הכנסת, אבל לא תמיד מסיים את כולם (תלוי מתי הגעתי, כמה זמן נמשך הדבר-תורה, מה אורך הפרשה).


מה דף הבית שלך? גוגל.


פוליטיקאי. אורי אורבך. מביא כבוד לבוחריו, לכנסת ולמדינת ישראל

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

רווק עם אלוקים

רווק עם אלוקים